ŽIVOT NA LODI

Pro ty, kdo na lodi ještě nebyli, zde uvádíme pár informací, jak pobyt na lodi vypadá, jaká jsou omezení, jaké výhody a na co se případně připravit. Je to pouze zevrubné přiblížení, protože každá posádka je jiná, jiná jsou také její očekávání, požadavky a také počasí a moře je pokaždé jiné. Vždy ale můžete počítat s nevšedními zážitky, které při pobytu jinde, např. v apartmánu na pobřeží, se spoustou dalších turistů kolem, nezažijete.

Ubytování na lodi:

Naše loď disponuje 8 pevnými lůžky ve 4 kajutách a jedním, které se dá vytvořit v saloonu. Pokud bude loď obsazena 8 pasažéry, musejí počítat s tím, že kapitán bude nocovat ve společném saloonu. Dvě kajuty mají po dvou lůžkách nad sebou a dvě jsou vybaveny dvojlůžkem z nichž jedno je široké natolik, že se na něj bez problémů vejdou 3 osoby. V kajutách jsou úložné prostory pro ošacení. Místa je dostatek pro běžné potřeby a svršky, ale pokud je někdo zvyklý brát si s sebou navíc spoustu zbytečností, nemusí se do skříněk vše vejít.

Stravování:

K dispozici vám jsou dostatečně velké úložné prostory na potraviny a nápoje, lednice a plynový i elektrický vařič. Pokrmy můžete připravit v prostorné a vybavené lodní kuchyni a stolování probíhá v nadstandardně velkém saloonu nebo, při krásném počasí, na palubě lodi. Posádka se většinou stravuje společně a bývá zvykem, že se s posádkou na lodi stravuje i kapitán. To neplatí při návštěvách restaurací, nebo když si posádka společné stravování nepřeje.

Hygiena:

Samozřejmostí je u nás elektricky ovládaná toaleta s umyvadlem, zrcadlem a sprchou. Jelikož je na lodi méně místa, nežli v apartmánu, ani tento prostor není moc velký. V přístavu jsou ale obvykle k dispozici vyhrazené sprchy a toalety, do kterých mají přístup pouze uživatelé mariny a pokud jsme na moři, nebo v nějaké malebné zátoce, máme možnost koupele všude kde se nám zachce. Na zadním platu lodi máme sprchu se sladkou vodou, kde je možné se umýt, nebo se po koupeli v moři opláchnout.

Soukromí na lodi:

Kajuty i toaleta jsou uzavíratelné, proto není se soukromím problém. Je třeba ale počítat s tím, že se na lodi budete potkávat s dalšími členy posádky a kapitánem, pokud si ji nepronajmete celou pro sebe. Nebudete se ale muset potkávat s tisícovkami turistů a budete mít pro sebe vlastní ostrov, který Vás zaveze kam si budete přát a kam příroda dovolí.

Možnosti vyžití:

Můžete celý týden trávit v malebných zátokách bez davů turistů, vychutnávat si kouzelné západy slunce se sklenkou dobrého vína za šumění moře, žasnout nad noční krásou hvězdného nebe, nerušeného světelným smogem měst, nebo přistát přímo na pobřežní promenádě rušného města a za nemalého zájmu procházejících turistů o naši loď, se vydat do jeho víru. Po celou dobu plavby, kromě přístavů, můžete zkoušet rybářské štěstí a čerstvé úlovky ihned připravit. Na palubě lodi máme dostatek místa i na vaše kola, na kterých se můžete vydat prozkoumat navštívené ostrovy i pobřeží. Můžeme objevovat zajímavé a krásné lokality na šnorchlování a potápění, nebo historické památky na ostrovech i pobřeží. Když budete chtít, zajedeme si i do přírodních rezervací, které stojí za to poznat. Jelikož se nástupem na loď stáváte její posádkou, bude na Vás také součinnost při jejím ovládání, přistávání, kotvení, nebo jejím řízení. Zkrátka na naší lodi je nepřeberné množství možností vyžití a je jenom na vás jaké z nich si zvolíte.

Zdravotní rizika:

Jistě každého, v souvislosti s pobytem na lodi, napadne potíž zvaná kinetóza (mořská nemoc), která je způsobena houpáním lodi a odlišnými vjemy, které do mozku odesílá rovnovážné ústrojí a náš zrak. Někteří touto „nemocí“ trpí více, někteří méně a někteří vůbec. Naše loď je velká, těžká a robusní, proto u nás tento problém nenastává při malém vlnění. Pokud jsou vlny a pohyb lodi větší pomáhá pobyt na palubě a pozorování okolí s pevnými body, dále přípravky na zmírnění kinetózy, nebo uchýlení se do závětří a klidnějších vod. Jelikož poplujeme většinou u pobřeží, můžeme v případě potíží většinou brzy zakotvit a zvolit náhradní program. Naopak při odpočinku nás houpání příjemně uspává a cítíme se jako v kolébce.

Dalším rizikem je pohyb po palubě i v podpalubí, při houpání lodi vlivem většího vlnění. Při pohybu po lodi je nutné dávat velký pozor a držet se madel a zábradlí, která jsou na dosah všude na palubě i v podpalubí. Pokud jsou na palubě děti, je nutné na ně dávat pozor a neplavci musí být při plavbě vybaveni záchrannými vestami.

Bezpečnost:

Naše loď je velká, robusní, bezpečná a určená i do těžkých podmínek. Je možné se s ní vydat na cestu kolem světa, což by valná většina charterových lodí, určených pro příbřežní plavbu, nezvládla. Přesto jsme vybaveni potřebnými záchrannými prostředky, které zajišťují, v případě potřeby, bezpečnost posádky. Jsou to plovací vesty, záchranné kruhy, vysílačky, signální světlice a 2 záchranné ostrůvky dohromady pro 12 lidí.

7516 Total Views 1 Views Today